← Wstecz | Drukuj

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A / Oferta z dnia: 16/12/2019

Stanowisko: Pracownik ds. wielowymiarowej analizy drogi kolejowej (opisu linii)
Miejsce pracy: Warszawa / mazowieckie / Polska

Opis stanowiska

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  • przygotowywanie opisu sieci i aktualizacja parametrów techniczno-eksploatacyjnych drogi kolejowej,

  • prowadzenie spraw dotyczących przejazdów kolejowo-drogowych (ewidencja oraz sprawozdawczość statystyczna, opiniowanie wniosków i przygotowywanie projektów decyzji dotyczących budowy i likwidacji skrzyżowań w poziomie szyn),

  • przygotowywanie odpowiedzi dotyczących zagadnień związanych ze skrzyżowaniami w poziomie szyn w celu udzielenia odpowiedzi na interpelacje Poselskie, zapytania Ministerstw oraz innych instytucji zewnętrznych,

  • analiza linii kolejowych w zakresie optymalizacji maksymalnej prędkości rozkładowej w zakresie branży drogowej,

  • weryfikowanie i uzgadnianie zmian do informatycznych systemów opisu sieci w zakresie prędkości, nacisków, ograniczeń prędkości, ewidencji przejazdów, parametrów linii oraz merytoryczny nadzór nad tymi systemami,

  • analizowanie ograniczeń prędkości oraz stanu technicznego nawierzchni kolejowej, przygotowywanie corocznego raportu o stanie technicznym drogi kolejowej,

  • analiza danych w systemie informatycznym POSEOR dot. obowiązujących i wprowadzanych ograniczeń prędkości (w zakresie przyczyn i długości ograniczeń stałych i ograniczeń czasowych),

  • opiniowanie projektów norm, ustaw i rozporządzeń oraz instrukcji w zakresie merytorycznym oraz dokumentacji przedprojektowej i projektowej w zakresie prac modernizacyjnych dróg kolejowych,

  • analiza i nadzór nad aktualizacją danych Statutu Sieci Kolejowej, udostępnianego na stronie internetowej Spółki.

Wymagania

Wymagane kwalifikacje:

  • wykształcenie wyższe lub studenci ostatnich lat kierunków: transport kolejowy/budownictwo,

  • 1 rok doświadczenia zawodowego na stanowiskach związanych z drogami kolejowymi lub budownictwem,

  • wiedza zawodowa w zakresie eksploatacji, infrastruktury kolejowej i budownictwa,

  • znajomość pakietu MS Office na poziomie średniozaawansowanym,

  • umiejętność współpracy oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem,

  • umiejętność radzenia sobie z emocjami,

  • zorientowanie na klienta wewnętrznego i zewnętrznego,

  • otwartość na zmianę.

Oferujemy

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

  • pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,

  • możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych,

  • przyjazną i partnerską atmosferę pracy,

  • atrakcyjny pakiet benefitów:

    • ulgi na przejazdy koleją w Polsce i za granicą,

    • prywatna opieka medyczna oraz program sportowo-rekreacyjny na preferencyjnych warunkach,

    • możliwość wykupienia grupowego ubezpieczenia na życie,

    • dofinansowanie do wypoczynku, turystyki, aktywności sportowej i kulturalnej.

Dane firmowe

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A