Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o. / Oferta z dnia: 12/06/2013

Stanowisko: Dyrektor finansowy - główny księgowy (branża produkcyjna)
Miejsce pracy: Ok 50 Km Od WrocłAwia Na Pd-Zach / dolnośląskie / Polska

Opis stanowiska

Dla naszego Klienta, firmy produkcyjnej z wieloletnią tradycją, w związku ze zmianami organizacyjnymi, poszukujemy doświadczonego i samodzielnego kandydata na stanowisko:

Dyrektor finansowy - główny księgowy (branża produkcyjna)

Miejsce pracy: ok 50 km od Wrocławia na pd-zach

Praca od zaraz

Odpowiedzialność
- Dział księgowości
- Dział kontrolingu
- Dział kadr i płac
- Dział IT

Zakres obowiązków:
- Kształtowanie i realizacja strategii finansowej
- Dbałość o płynność finansową, optymalizacja wysokości kapitału pracującego
- Przygotowywanie i kontrola budżetu
- Kontrola operacji księgowych, deklaracji podatkowych oraz sprawozdań finansowych
- kontrolowanie dokumentacji transakcji finansowych np. spłat długów i wierzytelności, przepływów gotówkowych, transferów środków do rezerwy etc.
- Właściwy dobór źródeł finansowania
- Optymalizacja podatkowa, zabezpieczenie ryzyka kursowego
- Przygotowywanie raportów zarządczych dla Zarządu
- Współpraca z audytorem zewnętrznym w trakcie corocznej kontroli,
- Kształtowanie relacji z bankami, instytucjami finansowymi i z innymi instytucjami zewnętrznymi, tj. Urzędami Skarbowymi, audytorami, prawnikami
- Planowanie, koordynowanie i nadzorowanie pracy działów
- Optymalizacja systemu CRM

Wymagania

- co najmniej 5 lat doświadczenia w pracy na stanowisku Dyrektora finansowego / Głównego Księgowego zakładzie produkcyjnym (mile widziane w przemyśle ciężkim)
- bardzo dobra znajomość języka angielskiego
- gruntowna wiedza z zakresu finansów spółek prawa handlowego z udziałem zagranicznym
- doskonała znajomość przepisów z zakresu rachunkowości i finansów
- praktyczna i teoretyczna wiedza z zakresu rozliczania podatków (księgowanie faktur zakupu i sprzedaży)
- doświadczenie z zakresu samodzielnego sporządzania deklaracji VAT, VAT-UE, PIT, CIT, GUS, US, INTRASTAT, NBP, ZUS pracodawcy i pracowników
- wykształcenie wyższe ekonomicze
- certyfikat do samodzielnego prowadzenia ksiąg rachunkowych
- umiejętność rozliczania dotacji unijnych
- znajomość przepisów dot. działalności prowadzonej na terenie SSE
- doświadczenie w tworzeniu analiz i zestawień na potrzeby zarządu
- doświadczenie we współpracy z zarządem spółki w zakresie doradztwa w sprawach finansowych
- doświadczenie w optymalizacji procesów wewnętrznych oraz tworzenia procedur
- znajomość systemów klasy ERP (mile widziany MsDynamics AX)

Oferujemy

Dodatkowe składniki wynagrodzenia:
- praca w firmie o wieloletniej tradycji w swojej branży
- samodzielne stanowisko pracy
- możliwość wdrażania własnych pomysłów i budowania strategii rozwoju firmy

Aby aplikować na wybrane stanowisko, prosimy wysłać CV w formacie Word z podanym numerem referencyjnym w tytule maila.

Jeśli odbył/a już Pani/Pan rozmowę kwalifikacyjną w Grafton, prosimy o kontakt z konsultantem, który to spotkanie prowadził (najlepiej poprzez e-mail).

Więcej podobnych ofert pracy na www.grafton.pl/finance/

Dane firmowe

Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o.