← Wstecz | Drukuj

Thorold Dewling / Oferta z dnia: 12/10/2016

Oferowana praca

Stanowisko: Glazing Designer
Miejsce pracy: / Wielka Brytania

Opis stanowiska

Work place: Based Manchester (Altrincham) or Glasgow

Wymagania

Dziedzina

Korzystając z supernowoczesnych technologii i systemów projektowania jesteśmy w stanie szybko odpowiadać na potrzeby naszych Klientów komputerowo projektując wysokiej jakości rysunki techniczne.
Wszystkie nasze projekty są realizowane wyłącznie przez nas, zapewniając naszym Klientom zintegrowane i precyzyjne usługi za które bierzemy pełną odpowiedzialność. Pracując dla głównych wykonawców, firm zarządzających projektami, architektów i bezpośrednich Klientów wyrobiliśmy sobię solidną reputację jako usługodawcy serwisu najlepszej jakości i niezawodny partner.

Rola

Produkowanie całościowych rozwiązań projektowych specyficznych dla danego kontraktu. Zostanie to osiągnięte poprzez upewnianie się że zachowana jest zgodność z zaleceniami producenta, procedurami firmy, wymaganiami Klienta i jego przedstawicieli oraz aktualnymi legalizacjami prawnymi. Będziesz odpowiedzialny za monitorowanie każdego projektu, tak aby był zgodny z budżetem i z wytycznymi jakości (QA). W ramach roli przewidziane są następujące obowiązki:

  • uczestniczenie w spotkaniach typu ’Handover’ w celu omówienia projektu i zidentyfikowania potencjalnych obszarów projektu, wymagających dodatkowej uwagi i sprecyzowania zakresu prac;

  • tworzenie rysunków technicznych/projektów zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od Klienta i poprawkami uzgodnionymi na etapie przed złożeniem zamuwienia. Upewnianie się, że projekty są zgodne z założonym budżetem i że metody konstrukcji, punkty odniesienia (Setting Out Points) oraz zastosowane materiały są jasno zdefiniowane;

  • bezpośrednia współpraca z odpowiednimi przedstawicielami w ramach uzgadniania zmian pomiędzy specyfikacją/rysunkami Klienta a dokumentacją przetargową;

  • upewnianie się, że wszelkie istotne informacje o projekcie otrzymane od Klienta, są w sposób właściwy przekazane w firmie;

  • tworzenie i zarządzanie plikami folderu projektu;

  • zgłaszanie projektów do wewnętrznych przeglądów jakości a następnie do zatwierdzenia przez Klienta;

  • nadzorowanie i monitorowanie rysunków i innych informacji projektowych dostarczanych przez praktykantów, upewniając się że są one zgodne z odpowiednimi procedurami i procesami firmy;

  • organizacja dostawy próbek wymaganych przez Klienta i uzyskiwanie akceptacji tychże próbek;

  • tworzenie harmonogramu projektu;

  • wykonywanie obliczeń technicznych oraz w określonych przypadkach zatrudnianie inżynierów budowlanych w celu wykonania kalkulacji budowlanych zgodnie z harmonogramem projektu;

  • upewnianie się że wszelkie obliczenia są produkowane w ramach terminów wytyczonych przez naszych dostawców;

  • sprawdzanie zamuwień na materiały i elementy stalowe, tworzonych przez innych członków zespołu projektowego;

  • praca w ramach regulacji CDM firmy;

  • utrzymywanie kontaktów z Klientami i aktywne radzenie sobie z rozbieżnościami pojawiającymi się w dokumentacji projektu/specyfikacji i w ramach konieczności organizowanie odpowiednich spotkań;

  • regularne współpracowanie z innymi działami w firmie: zamówień, wycen, rozliczeń i kierownikami budowy;

  • doradzanie specjalistom ds kosztów nt ewentualnych zmian w umowie;

  • pozyskiwanie niezbędnych / zaległych informacji od Klientów;

  • prowadzenie dziennego rejestru projektów nad którymi się pracowało, niezbędnych do miesięcznych sprawozdań;

  • wykonywanie pomiarów placu budowy istniejących i nowych budynków;

  • przygotowywanie zamuwień materiałów i list połączeń śrubowych w odpowiednim czasie umożliwiającym ich wewnętrzne sprawdzenie i wysłanie do producentów na czas, w ramach wytyczonych przez nich dat;

  • wysyłanie instrukcji obsługi i konserwacji materiałów (OM Manuals);

  • ubieganie się o gwaracje i poręczenia producentów, tam gdzie są one potrzebne;

  • rozpoznawanie wymogów prawnych mających wpływ na konstrukcję, na wczesnym etapie przed rozpoczęciem projektu;

  • oferowanie wsparcia manadżerom projektu i wszystkim innym członkom zespołu;

Kandydat

Wymagane wykształcenie, HND albo równoważne, najlepiej w temacie związanym z projektowaniem. Musisz posiadać minimum 3 lata doświadczenia jako kreślarz albo projektant dla głównego wykonawcy albo wyspecjalizowanego wykonawcy, najlepiej w pokrewnej branży, tj pokryć dachowych, okładzin ściennych, przeszkleń albo systemów modułowych.

Wysokie zdolności numeryczne, rozwinięte umiejętności komunikacyjne (ustne i pisemne) oraz skuteczna zdolność organizowania i prioretyzowania obowiązków z własnej inicjatywy. Przynależność do organizacji zawodowej jest pożądana ale nie jest niezbędna.

Jesteś osobą która bierze odpowiedzialność za własną pracę i reprezentuje interesy firmy w odpowiedni sposób. Idealny kandydat powinien charakteryzować się wysoką kulturą osobistą i mieć nienaganne zdolności komunikacyjne jako że rola ta obejmuje nieustanną komunikację zarówno z klientami zewnętrznymi jak i wewnątrz firmy.

Dane firmowe

Thorold Dewling