Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad / Oferta z dnia: 18/08/2022

Oferowana praca

Stanowisko: Oddziałowy inspektor drogowy
Miejsce pracy: Warszawa / mazowieckie / Polska

Opis stanowiska

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

-         obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas przeglądu  obiektów a także pracy przy monitorach ekranowych i prowadzeniu samochodu służbowego,

-         zagrożenie korupcją,

-         wyjazdy służbowe,

-         praca w terenie,

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

-         praca w pomieszczeniach biurowych, z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,

-         budynek i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy, warunki są dostosowane do rodzaju wykonywanych prac, ale nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,

praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Zakres zadań

  • koordynuje oraz prowadzi okresową kontrolę dróg w zakresie zgodności z obowiązującymi przepisami w obszarze eksploatacji, utrzymania i ochrony, koordynuje oraz prowadzi okresową kontrolę autostrady w zakresie zgodności budowy i eksploatacji z udzieloną koncesją, warunkami umowy koncesyjnej i obowiązującymi przepisami w zakresie utrzymania i ochrony autostrady (jeśli w Oddziale występuje takie zadanie),
  • przygotowuje propozycje potrzeb rzeczowych wynikających z obserwacji terenowych w zakresie utrzymania dróg prowadzi i monitoruje prace związane z przygotowaniem ewidencji ilościowo – wartościowej środków trwałych – dróg w formie wykazu posiadającego cechy księgi inwentarzowej,
  • przygotowuje potrzeby rzeczowe i finansowe w zakresie budowy, remontów i przebudowy sieci drogowej, w tym dla zadań związanych z realizacją programów rządowych,
  • współpracuje z Wydziałem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Zarządzania Ruchem w zakresie organizacji okresowych pomiarów ruchu (w tym Generalnego Pomiaru Ruchu i pomiarów powykonawczych), w zakresie budowy i eksploatacji stacji ciągłych pomiarów ruchu, udostępniania danych dotyczących ruchu drogowego dla celów studialno – projektowych oraz dla potrzeb zarządzania ruchem,
  • opracowuje raporty i zestawienia w zakresie stanu technicznego dróg (protokoły roczne i pięcioletnie), współpracuje z Centralą w zakresie gromadzenia danych o nośności dróg do 10 ton/oś i 11,5 ton/oś,
  • koordynuje proces dokonywania kontroli oceny stanu technicznego dróg przez Terenowych Inspektorów Drogowych w Rejonach,
  • uczestniczy w odbiorach (ostatecznych i pogwarancyjnych) wykonanych robót na drogach,
  • współpracuje w procesie rozpatrywania skarg, zażaleń i wniosków w zakresie działania komórki organizacyjnej,

Wymagania

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe techniczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze drogownictwa
  • uprawnienia budowlane w specjalności drogowej lub mostowej lub konstrukcyjno-budowlanej lub równoważne bez ograniczeń, wydane na podstawie ówcześnie obowiązujących przepisów,
  • przynależność do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa – posiadanie aktualnego zaświadczenia
  • prawo jazdy kat. B
  • znajomość przepisów dot. dróg publicznych i ochrony pasa drogowego, przepisów kodeksu postępowania administracyjnego, znajomość sieci drogowej województwa
  • obsługa komputera w tym dobra znajomość programów Pakietu Office,
  • kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

    Dane firmowe

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad